S.S.S
Sıkça Sorulan Sorular
Bağımsız laboratuvarlarda yapılan yüzlerce test sonucunda zararlı maddeler içermediği kanıtlanan Önlem Botanika Bebek Bezi, Türkiye’de üretim yapan markalar arasında Oeko-Tex sertifikalı ilk ve tek bebek bezidir. Önlem Botanika ile bebeklerin hassas cildi hiçbir zararlı maddeye maruz kalmadan özenle korunur. Önlem Botanika Bebek Bezi Parfüm, Klor, Paraben ve Nonilfenol içermez.
Almanya’da dünyanın saygın laboratuvarlarından Alman ‘Dermatest GmbH’ tarafından bebek bezlerimiz ve yetişkin hasta bezlerimiz klinik olarak test edilmiştir. Klinik testler, Dermatolojik testlerin de ötesinde, çok daha hassas yapılan ve kullanılan ürünlerin insan cildine uyumluluğunu en üst seviyede gösteren testlerdir. Dermatest’ in bu tür testler için; normal, 3 yıldız ve 5 yıldız üstün kalite olmak üzere 3 farklı versiyonda testi mevcuttur. Ürünlerimiz tüm klinik testleri geçerek Dermatest Laboratuvarları’nın en üst seviye olarak belirlediği ‘5 Star Premium Segment’ (5 yıldızlı üstün segment) derecesini sağlayarak ambalajlarında bu logoyu kullanmaya hak kazanmıştır. Böylelikle ürünlerimizin kalitesi Alman Dermatest Laboratuvarları tarafından da onaylanmıştır.
market.pakten.com adresinden üye olmadan alışveriş yapılamamaktadır. Site üzerindeki “üye ol” sayfamızdan kısa sürede üyelik bilgilerinizi tamamlayarak güvenle alışverişinize başlayabilirsiniz.
Site’de alışveriş yapmanız durumunda kişisel bilgileriniz, kart numaranız ve şifreleriniz kayıt edilmez, saklanmaz. Site'de alışverişleriniz SSL sertifikası ile garanti altına alınmıştır. SSL sertifikasının görevi, kullanıcı bilgisayarı ile sitenin bulunduğu ana makine (server) arasındaki bilgi akışını güvenli bir şekilde gerçekleştirmektir. Ayrıntılı bilgi için sitemizde bulunan “Aydınlatma Metni” ni inceleyebilirsiniz.
market.pakten.com üzerinden yapılan 100 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. Alışverişiniz 100 TL altında ise kargo ücreti 9 TL’dir, ödeme yaparken kargo bedeli toplam tutara eklenecektir.
market.pakten.com’dan aldığınız ürünlerin bedelini teslim alma sırasında kargo firması yetkilisine nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Kapıda ödeme ücreti 9 TL’dir. Kapıda ödeme hizmetiyle ürün satın aldığınızda 500 TL’ye kadar siparişiniz kabul edilebilmektedir.
  • market.pakten.com’dan alınan ürünlerin iade süresi kargodan teslim alınan tarihten itibaren 14 gündür. Belirtilen süre içerisinde kargo bedeli ödemeden iade edebilirsiniz. Eğer iade koşulları karşılanmıyorsa ürün size geri gönderilebilir.
  • Ürünü iade etmek istediğinizde market.pakten.com.tr adresinde iade sayfasında bulunan “iade kodu” butonuna tıklayarak aldığınız kodu kargo firmasına ileterek ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz.
  • Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Aksi halde iade alınamamaktadır:
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olanlardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (Bebek bezi, Külot Bez, Islak Havlu, Hasta Bezi ve Yatak Koruyucu örtü vb.) ürünler iade alınmaz. İrsaliyesi ve birlikte alınan diğer ürünlerin yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan hijyenik ürünlerin paketlerinin açılması durumunda cayma hakkı kapsamında iade alınamaz. İadelerinizi anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firması ile göndermeniz gerekmektedir. Farklı kargo şirketleri ile yaptığınız iadeler kabul edilmemektedir.
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın hijyenik ürün yönetmeliğine göre tekrar satışı mümkün olmayan, hijyenik ürünler, kişisel bakım ürünleri, bebek bezi, ıslak mendil, kozmetik ürünler, temizlik ürünleri ve benzeri ürünlerde, ürünlerin kusurlu olması dışındaki hiçbir koşulda değişim işlemi yapılamamaktadır.
Teslim aldığınız ürünler market.pakten.com adresinden aldığınız ürünlerden farklı ise iletisim@pakten.com adresine sipariş numaranızı ve durumu anlatan mail atarsanız, size en kısa zamanda size geri dönülecektir.
Kargo tarafından teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda, paketi teslim almadan kargo görevlisinden “Hasar Tespit Tutanağı” düzenlemesini isteyiniz. Ürün kullanılamayacak şekilde zarar görmüşse kesinlikle kargoyu teslim almayınız ve teslimat evraklarını imzalamayınız.
İade işlemlerinde sadece ürünün bedeli iade edilmektedir. Kargo ve kapıda ödeme ücreti iade edilmemektedir.
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın hijyenik ürün yönetmeliğine göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade veya değişim imkanı bulunmamaktadır. İade süresi dolan, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek ve size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.